O nas

Kuchenne rewolucje

W marcu 2021 roku zawitała w Cafe Filiżance p.Magda Gessler i zrewolucjonizowała oraz zaczarowała Cafe Filiżankę. Po czterech dniach walki powstał nowy lokal, nowe menu i nowi MY. „Bigosu Czar” to nie tylko 3 bigosy, które nauczyła nas gotować Pani Magda – to przede wszystkim tradycyjna kuchnia polska. Pani Magda podczas pobytu oprócz „rewolucyjnych potraw”, podpowiedziała jakich produktów używać, korzystać z bogatej różnorodoności przypraw te cenne wskazówki wykorzystujemy obecnie podczas przygotowania szrokiego wachlarza dań dla Państwa.

Jak zaczynaliśmy w 2009

2009r. Kawiarnia „Cafe Filiżanka” to jedno z marzeń, które udało mi się spełnić. Zawsze uwielbiałam gościć swoich znajomych u siebie, rozpieszczać ich podniebienia, jednak to nie wystarczyło i postanowiłam wyjść naprzeciw nowym Gościom, czyli Państwu. Kawiarenka zaistniała po to, by uczestniczyć w codziennym życiu mieszkańców Żyrardowa, jak również ugościć domową atmosferą przybyszów odwiedzających nasze niepowtarzalne miasteczko. Pragnę, aby najwspanialsze chwile w życiu moich Gości były związane ze wspólnym przedsięwzięciem kawiarnią FILIŻANKA, symbolem dobrego smaku.ać ich podniebienia, jednak to nie wystarczyło i postanowiłam wyjść naprzeciw nowym Gościom, czyli Państwu.

Najlepszy Lokal Gastronomiczny w Żyrardowie

Cafe Filiżanka została zgłoszona do udziału w plebiscycie ogłoszonym przez „Tydzień Żyrardowa” w portalu internetowym FACEBOOK na Najlepszy Lokal Gastronomiczny w Żyrardowie. W pierwszym etapie ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJCE 🙂 DZIĘKUJEMY W drugim etapie zajęliśmy ostatecznie trzecie miejsce wśród lokali w całym mieście. To napawa nas dużym optymizmem i chęcią dalszego starania się dla Was 🙂 Dziękujemy 🙂 a zwycięzcy gratulujemy.
2014r. Dzięki poznaniu Państwa potrzeb i wzięciu pod uwagę Waszych sugestii, Filiżanka powiększyła się i zmieniła się w lokal, gdzie oprócz pieczonych domowych ciast, deserów i słodkości, można zjeść tradycyjny polski obiad, przekąski w postaci pierogów, krokietów, naleśników. Chciałam stworzyć miejsce gdzie w codziennym biegu będzie można zajrzeć na chwilę odpocząć, smacznie zjeść lub napić się pysznej kawy, słuchając przyjemnej muzyki w tle, zebrać myśli i dalej biec za… swoim przeznaczeniem.

Najlepsza kawa w Żyrardowie

Pragniemy podzielić się z Państwem wspaniałą informacją dotyczącą Kawiarenki, otóż po półtorarocznych podbojach Państwa kubków smakowych 🙂 zostaliśmy wyróżnieni przez Państwa czyli Naszych Szanownych Gości w przeprowadzonym plebiscycie na NAJLEPSZĄ CAFE LATTE w Żyrardowie zajmując PIERWSZE miejsce. Jesteśmy po stokroć wdzięczni za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzyliście mimo, że jesteśmy najmłodszym lokalem kawiarnianym w mieście. DZIĘKUJEMY 🙂
2020/2021 Pandemia, zakaz pracy gastronomi w całym kraju, kryzys gospodarczy, ryzyko zamknięcia lokalu – stąd udział w Kuchennych Rewolucjach w marcu 2021 roku. Dzieki temu możemy Panstwa goscic i cieszyc się gotowaniem dla Was.

Co nas wyróżnia?

Świeże składniki

Do przygotowania naszych potraw wykorzystujemy miesa, które sami wedzimy, przetwory, które sami przygotowujemy na jesieni, żur i bialy barszcz gotujemy z zakwasu który u nas dojrzewa a już niebawem będziemy sami robic wlasna kielbase do bigosu

Unikalne potrawy

Dzięki udziałowi w Kuchannych Rewolucjach mamy nietuzinkowe 2 bigosy; marokański oraz zielony pilnujemy ich receputry i smaku, aby zawsze był taki sam, pieczemy do nich wlasny chleb z dodatkiem żytniego zakwasu i ziaren, oraz gołąbki gdzie ¾ nadzienia to 3 rodzaje mięs oraz zaskakujący w smaku rossolnik.

Przytulne i ciepłe wnętrze

Kolorowe wnętrze, rozświetlone płomieniem świec i lampek stwarza przytulny wystrój, przyjemna dla uszu muzyka oraz unoszący się aromat gotujących się potraw tworza atmosferę otwartego dla wszystkich Gości domu, do którego serdecznie zapraszamy.

Najlepszy lokal gastronomiczny

08.10.2012r. Cafe Filiżanka została zgłoszona do udziału w plebiscycie ogłoszonym przez „Tydzień Żyrardowa” w portalu internetowym FACEBOOK na Najlepszy Lokal Gastronomiczny w Żyrardowie. W pierwszym etapie ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJCE 🙂 DZIĘKUJEMY W drugim etapie zajęliśmy ostatecznie trzecie miejsce wśród lokali w całym mieście. To napawa nas dużym optymizmem i chęcią dalszego starania się dla Was 🙂 Dziękujemy 🙂 a zwycięzcy gratulujemy.
Zapraszam ponownie do odwiedzenia Filiżanki i skosztowania przez Nas przygotowywanych potraw i słodyczy 🙂 Pozdrawiam Aneta Milewska

Sprawdź jak nas znaleźć!